Medewerker aan het woord: “Het varken en ik zijn dikke vriendjes”
Anke Fillée heeft de afgelopen jaren een knap groeitraject afgelegd binnen De Winning. Vandaag vindt ze helemaal haar draai in het team van de Groendoeners.
Domein Bovy in Heusden-Zolder ligt nog te snoozen in de zachte ochtendzon wanneer Anke en haar collega’s van de Groendoeners het terrein oprijden met hun camionet. Het geluid van de motor kondigt voor de dieren van de kinderboerderij het ontwaken van de dag én hun ontbijt aan. De geiten en schapen trekken een spurtje om als eerste aan het hek te staan, de strijd om de voorste plaats barst los.
“Kijk hoe enthousiast ze zijn, leuk he? De diertjeszien ons graag komen, en ik zie hen graag”, vertelt Anke. “We gaan ze nu verzorgen, eten en drinken geven en hun stallen uitmesten en proper maken.”
Bonte beestenbende
Het is een bonte beestenbende op de kinderboerderij van Bovy. Geiten, schapen, kippen… “Maar de varkens zijn mijn lievelingen. Die kan je tenminste aaien, het mannetje toch. Hij is heel lief, we zijn dikke vriendjes. Of ie een naam heeft? Niet dat ik weet. Daar moeten we binnenkort ook eens werk van maken.”
Mannetje staan
Vier dagen per week komt Anke de dieren verzorgen. “De eerste keer vond ik best spannend. Het is nog een beetje wennen, maar ça va.” Anke werkt heel zelfstandig en dat is een overwinning. Ze begon bij De Winning in de tuin van het toenmalige KarWij in een arbeidsmatige activiteit. Stilletjes aan groeide ze door naar betaald maatwerk.
Haar mooie traject kreeg een deuk toen KarWij stopte. Gelukkig kon ze met twee andere collega’s een jaar aan de slag als paardenverzorgster in de Breugelhoeve. Sinds april maakt Anke deel uit van de Groendoeners. Vandaag heeft ze helemaal haar draai gevonden.
“De collega’s zijn top en iedereen is heel vriendelijk. Ik ben goed opgevangen. Ik moet wel mijn mannetje staan tussen al die mannen, maar dat lukt goed hoor.”
Gelukkig in het groen
Liggen de diertjes weer in de watten, dan stroopt Anke de mouwen op om in de omgeving van Heusden-Zolder groenwerk te doen. Onkruid plukken, grasmaaien, struiken en hagen snoeien… “Soms is het zwaar werk, dat geef ik toe. Als je met de duwmaaier bergop, bergaf moet, dan heb je kracht nodig. Maar ça va. Ik word er gelukkig van om buiten in het groen te zijn. Ik zie mezelf hier nog lang werken. Ongetwijfeld maken we nog vele mooie momenten mee.”
Lees ons volledig duurzaamheidsrapport van 2024 hier: